Forebyggende vejledning

CENTER FOR SOCIALE TILBUD

En del af Lemvig Kommune

Forebyggende vejledning

 

 

Har du en nedsat psykisk eller fysisk funktionsevne, kan du få rådgivning og vejledning hos Center for Sociale Tilbud.

Vores vejledning kan hjælpe dig med at få overblik over din situation, og hvad du eventuelt kan gøre.

 

Vi tilbyder forebyggende vejledning, fordi den kan forebygge, at dine vanskeligheder bliver værre.

Download pjece om forebyggende vejledning her.

 

Hvordan får du forebyggende vejledning?

 

 

Du kan henvende dig i enten Støttecenter Vasen eller Fællesskabet Vigen i åbningstiden.

 

Du kan også kontakte os telenoisk med henblik på at lave en aftale.

 

Kontakt

Centerleder Tanja Guldhammer tanja.guldhammer@lemvig.dk

Telefon: 9663 1521

Kontoret i Lemvig

center.sociale.tilbud@lemvig.dk

Telefon: 9663 1197

 

Kontoret på Kærhuset

kaerhuset@lemvig.dk

Telefon: 9663 1950

 

Afdelingsleder Susanne Hermannsen

susanne.lisby.hermannsen@lemvig.dk

Telefon: 9663 1523 / 3060 5251

 

Afdelingsleder Bente Romby Steensen

bente.romby.steensen@lemvig.dk

Telefon: 9788 8370 / 5116 6751

 

Afdelingsleder Lenette Pedersen

lenette.pedersen@lemvig.dk

Telefon: 2030 3878

 

Afdelingsleder Kærhuset Torben Kristiansen

torben.kristiansen@lemvig.dk

Telefon: 2159 9413