Visitation

CENTER FOR SOCIALE TILBUD

En del af Lemvig Kommune

Visitation

- til Center for Sociale Tilbud

 

Langt de fleste tilbud skal man som borger have en visitation til. Visitationen modtager vi fra Myndighedsafdelingen i Handicap og psykiatri afdelingen i Lemvig Kommune eller fra andre kommuner.

Den visiterende myndighed foretager forinden en udredning, vurdering og træffer afgørelse om hvilket tilbud der visiteres til.

Kontktoplysninger

- til Myndighed i Handicap og psykiatri

 

Lemvig Kommune

Handicap og psykiatri

Rådhusgade 2

7620 Lemvig

Telefon 96 63 12 00

social@lemvig.dk

Kontakt

Centerleder Tanja Guldhammer tanja.guldhammer@lemvig.dk

Telefon: 9663 1521

Kontoret i Lemvig

center.sociale.tilbud@lemvig.dk

Telefon: 9663 1197

 

Kontoret på Kærhuset

kaerhuset@lemvig.dk

Telefon: 9663 1950

 

Afdelingsleder Susanne Hermannsen

susanne.lisby.hermannsen@lemvig.dk

Telefon: 9663 1523 / 3060 5251

 

Afdelingsleder Bente Romby Steensen

bente.romby.steensen@lemvig.dk

Telefon: 9788 8370 / 5116 6751

 

Afdelingsleder Lenette Pedersen

lenette.pedersen@lemvig.dk

Telefon: 2030 3878

 

Afdelingsleder Kærhuset Torben Kristiansen

torben.kristiansen@lemvig.dk

Telefon: 2159 9413